ravzaosgb@gmail.com

01/01/2013 tarihinde yürürlüğe girmiş olan 6331 sayılı iş kanununa göre işveren; mesleki risklerin önlenmesi ve bu risklerden korunulmasına yönelik çalışmaları da kapsayacak şekilde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin sunulması için çalışan sayısına göre ve tehlike sınıfına göre iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli bulundurmakla yükümlüdür.

İlk Yardım Eğitimi

İlk Yardım: olay merkezine sağlık ekipleri gelene kadar, yaralanan kişinin durumun kötüye gitmesini engellemek için eldeki imkanlarla yapılan ilaçsız uygulamanın tamamıdır.

İlk yardım eğitimi yasal düzenleme ile birlikte zorunlu eğitimler kapsamına girmiştir. Bu uygulamalar Sağlık Bakanlığı onaylı sertifikası bulunan kişiler tarafından yapılmaktadır. Yönetmeliğe göre her iş yeri içerisinde tehlike sınıfına uygun şekilde bir ilkyardımcı bulundurulması gerekir.

Bu oran;

  • Az tehlikeli işyerleri içerisinde 20 kişide bir,
  • Tehlikeli iş yerleri için 15 kişide bir,
  • Çok tehlikeli iş yerleri için 10 kişide bir olması gerekir.

İlk Yardım Eğitimi

İlk yardım eğitim uygulamalarını başarılı bir şekilde tamamlamış olan kursiyerler, sağlık bakanlığı onaylı ilk yardım sertifikası elde etmektedir.

RAVZA OSGB olarak sizlere bu eğitimi elde etmenizi sağlayacak ilk yardım sertifikası hizmetlerini verebiliyoruz. Kurumsal olarak firmalara destek olmaya devam ediyoruz. Bununla beraber bireysel katılımcılar ilk yardım eğitimlerini kurs merkezimiz içerisinde alabilmektedir. İlk yardım sertifikası geçerlilik süreleri ise üç olarak yer alıp, sürenin dolmasına az bir zaman kala merkezimize gelerek ilk yardım sertifikası güncelleme eğitimini kolayca alabilirsiniz.

İlkyardım Eğitimi Neden Gerekli?

İşyerinde acil bir durum olduğunda (yangın, deprem, zehirlenme, vs.) sağlık ekiplerinin olay yerine intikal edene kadar geçen sürede yaralılara ilk müdahaleyi yapacak bir kişi olması için işyerinde çalışanlar arasından bir veya daha fazla kişiye eğitim verilir.

İlkyardım Eğitiminde Neler Öğretilir?

Sertifikalı ilk yardım eğitiminde aslında herkesin bilmesi gereken, suni solunum ve kanamaya müdahale gibi en temel ilk yardım bilgileri verilir. Daha önce de söylediğimiz gibi profesyönel sağlık ekipleri olay yerine ulaşana kadar geçen zamanı en verimli şekilde kullanmak için sertifikalı ilk yardımcılar kazazedeleri sağlık ekipleri için hazırlar.

Bizimle Hemen İletişime Geçin...

İLETİŞİM

Address

Adres: Şair Nabi Mahallesi 189 Sokak Şenpaf Apartmanı No:3/A
Haliliye,Şanlıurfa

Hemen Ara

(0544) 821 93 73

EMAİL ADRES:

ravzaosgb@gmail.com

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi-Cuma: (09:00-18:00)
Cumartesi: (09:00-13:00)