ravzaosgb@gmail.com

ravzaosgb facebookravzaosgb instagram ravzaosgb twitterravzaosgb whatsapp
Tehlikelerden Bizimle Uzaklaşın

RAVZA OSGB Güvenliğiniz işimiz...

RAVZA OSGB Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Yetkilendirmesiyle Öneriyor

Mevzuata uyun hayata tutunun

RAVZA OSGB:İşyerinizde meydana gelecek iş kazalarına veya daha sonradan oluşması muhtemel meslek hastalıklarına karşı alınan her önlem işletmenizin geleceğine yapılmış güçlü bir yatırımdır. Bir işyerinin üretimini ve itibarını korur. Ürettiğiniz her ürünün alıcısına ulaşabilmesine ülkemizin ekonomisine katkıda bulunur. Bir çalışanın iş kazası geçirmesine ailelerin birlik ve beraberliğinin bozulmamasına katkıda bulunur.

İster iş veren olun ister çalışan; kendiniz, aileniz ve ülkemiz için iş güvenliğine lütfen dikkat edin! Çünkü dikkat etmezsek hepimiz kaybederiz...

"Keşke dememek için Sağlık ve Güvenlik tedbirlerini alın. Pişman Olmayın!!! "

İşyeriniz bizimle güvende

KURUMSAL

RAVZA OSGB Hakkımızda

HAKKIMIZDA

RAVZA OSGB; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş firmalara iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yerine getirmek amacıyla KANDEMİR GROUP bünyesinde kurulmuştur.

Vizyonumuz

VİZYON

Yetkin ve deneyimli iş sağlığı ve güvenliği profesyonellerimizle beraber yaptığımız ve yapacağımız etkin ve kaliteli çalışmalarımızla, sektörde kalıcı ve tercih edilen bir marka olmaktır.

Misyonumuz

MİSYON

Danışmanlık hizmetini yerine getirdiğimiz iş sağlığı ve güvenliği sektöründe, yaptığımız çalışmalarla,firmaların yasal sorumluluklarını karşılamak, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmaktır.

Stratejimiz

EĞİTİMLER

Ortaklıklarla OSGB alanında güçlü entegrasyona dayanan eko-sistemimizde, müşterilere Güven, Gelişim ve Özen üzerine dayalı eğitimleri sunmaktır.

Yetki Belgemiz

YETKİ BELGEMİZ

Ravza OSGB; T.C. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü (İSGGM) Tarafından 3130 Belge Numarası ile yetkilendirilmiş OSGB‘dir.

Kalite Politikamız

KALİTE POLİTİKAMIZ

Danışmanlık hizmeti verdiğimiz firmaların gerçek ihtiyaçlarını onların bakış açısıyla görerek sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı tesis etmek temel hedefimizdir.

Hizmetlerimiz

HİZMETLERİMİZ

İşyerlerine iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sunmak üzere kurulmuş olan ortak sağlık güvenliği birimimiz iş sağlığı ve güvenliği süreçlerinin yasal zorunluluk olarak algılanmasının ötesinde tehlikeleri en az düzeye indirmek, ülkemizde iş sağlığı ve güvenliğinin bir kültür ve yaşam tarzı haline getirilmesi amacıyla oluşmuş bir kuruluştur.


Başlıca hizmetlerimiz:


İş Güvenliği Hizmetleri

İş Güvenliği Hizmetleri

A (Çok Tehlikeli), B (Tehlikeli) ve C (Az Tehlikeli) sınıfı iş güvenliği uzmanlarımızla, iş yeri tehlike sınıfına göre sizlere iş güvenliği hizmetleri vermekteyiz.

İşyeri Hekimi

İşyeri Hekimliği

İş Yeri Hekimi, İSG hizmetlerinin sunulması için iş yerlerinin çalışan sayısına göre ve tehlike sınıfına göre bulundurulması gereken personeldir.

Diğer Sağlık Personeli

Diğer Sağlık Personeli

Diğer sağlık personeli bulundurma yükümlülüğü çok tehlikeli sınıfta faaliyet gösterilmesi ve 10+ üzeri çalışan bulundurulması durumunda geçerlidir.

Risk Değerlendirmesi

Risk Değerlendirmesi

İşletmelerin işlevleri sırasında ortaya çıkabilecek risklerin önceden dikkatli bir biçimde ve ayrıntıları ile tanımlanıp değerlendirilmesi ve bu riskleri minimize edecek veya tam olarak ortadan kaldıracak önlemlerin alınması olarak tanımlanabilir.

Acil Durum Eylem Planı

Acil Durum Eylem Planı

İşyerlerinde meydana gelebilecek acil durumlarda yapılacak iş ve işlemler dahil bilgiler ve uygulamaya yönelik eylemlerin yer aldığı plandır.

Patlamadan Korunma Dökümanı

Patlamadan Korunma Dökümanı

İş yerinde bulunan çalışanların olası bir patlama anında yapılması gerekenleri ve patlama meydana gelmemesi için yapılması gerekenleri belirten belgeler toplamıdır. Bu belgelerde çalışanların sağlık ve güvenliği esas alınmıştır.

İlk Yardım Eğitimi

İlk Yardım Eğitimi

İlk yardım eğitimi; kişinin hastaya ya da yaralıya anlık olarak bilinçli bir şekilde müdahale etme kalifikasyonu sunan ve Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilen kuruluşlar tarafından verilen bir eğitimdir. .

Hemen Bilgi Alın

BİLGİLENDİRME

Hemen Teklif Al

Sizde başvurun uygun fiyatla en iyi hizmetle tanışın.


 teklif-al  Teklif Al

Hizmet Süresi Hesapla

Yasal prosedüre göre ne kadar hizmet almanız gerektiğini görün.


Hesapla

Mevzuat

Mevzuat, yönetmelikler ve tebliğler ile ilgili hemen bilgi alın.


Bilgi Alın

Duyurular

OSGB ile ilgili en güncel bilgilere duyurular sayfasında erişin.


Bilgi Alın
Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR


CEVAP:İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetlerinin sunulması için işveren ; ya çalışanları arasından İş Güvenliği Uzmanı ,İşyeri Hekimi ve Sağlık Personeli (Çok tehlikeli sınıfta yer alan ve on ve daha fazla çalışanı olan işyerlerinde) görevlendirir ya da bu hizmetin tamamını veya bir kısmını Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimlerinden hizmet alarak yerine getirilebilir. Ravza OSGB'de bu amaca hizmet etmek üzere kurulmuştur. Sizde OSGB için hemen teklif alın. İşyerinizi güvende tutun


CEVAP:“6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” ve bağlı yönetmelikleri işvereni, çalışanları işle ilgili sağlık ve güvenliklerinin korunmasıyla yükümlü kılmaktadır.Bu amaçla işveren ya çalışanları arasından gerekli şartlara haiz personel (İş Güvenliği Uzmanı,İşyeri Hekimi,Diğer Sağlık Personeli) görevlendirir ya da OSGB’lerden hizmet alır. Sizde hemen teklif alın. Mevzuata bizimle uyum sağlayın...


CEVAP:İş Güvenliğini sınıflandıracak olursak ;

1)Çok Tehlikeli Gruplar
2)Tehlikeli Gruplar
3)Az Tehlikeli Gruplar

Sizde hemen teklif alın. Tehlike grubunuza göre uygun fiyatla tanışın...


CEVAP:OSGB’lerden hizmet aldığınızda İş Güvenliği Uzmanı,İşyeri Hekimi , Sağlık Personeli istihdam etmek zorunda kalmazsınız.Böylece personel giderleriniz azalır. (Kıdem,İhbar Tazminatları,Sosyal Sigorta Giderleri vs.) Sizde hemen teklif alın. Bizimle giderlerinizi azaltın...


CEVAP:  İşyerinde çalışanlara verilecek İş Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimlerinin, eğitimlerin verileceği işyerinin çalışanı niteliğinde olan bir İş Güvenliği Uzmanı / İşyeri Hekimi tarafından veya işyerinin hizmet aldığı OSGB de çalışan İş Güvenliği Uzmanı / İşyeri Hekimi tarafından verilmesi gerekmektedir. Sizde hemen teklif alın. Gerekli eğitimlerden uzak kalmayın...


CEVAP:
  Az Tehlikeli sınıfta bulunan işyerlerinde – en geç 6 yıla kadar;
 Tehlikeli sınıfta bulunan işyerlerinde – en geç 4 yıla kadar;
 Çok Tehlikeli sınıfta bulunan işyerlerinde – en geç 2 yıla kadar;
 Diğer durumlar – taşınma veya binada değişiklik; İş Kazası, Meslek hastalıkları, Ramak kala olayların gerçekleşmesi sebebi ile v.b. gibi durumlarda kısmen ya da tamamen Risk Değerlendirmesi yenilenmek zorundadır.
Sizde hemen teklif alın.Sizde hemen Risk Değerlendirme Hizmetimizle işyerinizdeki tehlikelerden haberdar olun...


CEVAP:Çalışanların yaptıkları işe ve işyerinin özelliğine göre periyodik muayeneleri değişkenlik gösterir. Bu muayene ve tetkikler çalışan sağlığının geliştirilmesi ve meslek hastalıklarının önlenmesinde çok önemlidir. Sizde hemen teklif alın. Çalışanlarınızı tehlikelerden birlikte koruyalım...


CEVAP: İşyerlerinde meydana gelebilecek acil durumlarda yapılacak iş ve işlemler dahil bilgilerin ve uygulamaya yönelik eylemlerin yer aldığı plandır. Sizde hemen teklif alın. İşyerinizi birlikte koruyalım...


CEVAP:
İşyerim İş güvenliği Kapsamında mı A:: İşyeri sağlık ve güvenlik biriminin oluşturulması veya işyeri dışında kurulu ortak sağlık ve güvenlik birimlerinden hizmet alınması ile işyeri hekimi ve gereğinde diğer personelin görevlendirilmesi bakımından devamlı olarak Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Sınıfta en az 1, az tehlikeli sınıfta en az 50 ve üzeri kişi çalıştırıyorsa işçi çalıştırılan işyerlerini,
İşyerim İş Güvenliği Kapsamında mı B:: İş güvenliği uzmanı mühendis veya teknik elemanın görevlendirilmesi bakımından, sanayiden sayılan işlerin yapıldığı ve devamlı olarak Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Sınıfta en az 1, az tehlikeli sınıfta en az 50 ve üzeri kişi çalıştırıyorsa işçi çalıştırılan işyerlerini kapsar. İşverenler, az tehlikeli sınıfta devamlı olarak en az 50 işçi çalıştırdıkları işyerlerinde bu hizmeti vermek için, işyeri sağlık ve güvenlik birimi oluşturmakla ve bir veya birden fazla işyeri hekimi ile gereğinde diğer personeli ve sanayiden sayılan işlerde bir veya birden fazla iş güvenliği uzmanını görevlendirmekle yükümlüdürler.
İşverenler, bu yükümlülüklerini, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin tamamını veya bir kısmını işyeri dışında kurulu ortak sağlık ve güvenlik birimlerinden alarak da yerine getirebilirler. Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerinden hizmet alınması, işverenin yasal sorumluluklarını ortadan kaldırmaz.

Bizimle Hemen İletişime Geçin...

İLETİŞİM

Address

Adres: Şair Nabi Mahallesi 189 Sokak Şenpaf Apartmanı No:3/A
Haliliye,Şanlıurfa

Hemen Ara

(0544) 821 93 73

EMAİL ADRES:

ravzaosgb@gmail.com

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi-Cuma: (09:00-18:00)
Cumartesi: (09:00-13:00)